01.09.2022
Terapia skojarzona Indiba Deep Care + Skin Pen Precision – duet idealny

Skóra jak z filtrów na Instagramie – gładka, promienna i rozświetlona to marzenie każdej z Nas. Niestety stres, sposób odżywiania, trudy dnia codziennego, mimika, zanieczyszczenie powietrza i nieodpowiedni dobór kosmetyków pielęgnacyjnych powoduje, że nasza cera jest daleka od ideału. Lata spędzone na uczelni i praktyka ,która dała mi możliwość poznania rozwiązań kosmetologicznych oraz sprzętowych z dziedziny medycyny estetycznej oraz kosmetologii zaowocowały stworzeniem autorskich technik pracy.

W gabinecie kosmetologicznym mam bardzo często styczność z pacjentkami, które borykają się z poważnymi przebarwieniami hormonalnymi lub posłonecznymi, bliznami potrądzikowymi, rozszerzonymi naczynkami, atopowym zapaleniem skóry, bardzo widocznymi porami, zmarszczkami i opadniętym owalem twarzy. Z myślą o nich i poprawie ich samopoczucia, zdrowia, a co za tym idzie wyglądu opracowałam terapię skojarzoną INDIBA Deep Care & SkinPen Precision. Jest to idealne rozwiązanie, które przy okazji osiągnięcia doskonałych efektów wizualnych, nie powoduje drastycznych ingerencji w naskórek, jak np. laser frakcyjny, a wprost przeciwnie pobudza komórki do naturalnych procesów, które mają długoterminową skuteczność.

Dlaczego połączyłam INDIBĘ ze SkinPenem? Postaram się to wyjaśnić w kilku prostych zdaniach. Jak już wcześniej opisywaliśmy w naszych artykułach i postach technologia Indiba Deep Care przyśpiesza regenerację tkanek, intensyfikuje wyniki zabiegów kosmetologicznych, operacji plastycznych i rekonstrukcyjnych. Niezależnie od tego, czy jest to terapia przed zabiegiem, czy po zabiegu powodującym przerwanie ciągłości naskórka, INDIBA jest skutecznym rozwiązaniem dla:

  • Optymalizacji stanu tkanki i zmniejszenia krwawienia
  • Zmniejszenia wybroczyn i przyspieszenia ich gojenia
  • Zmniejszenia stanu zapalnego
  • Przyspieszenia rekonwalescencji i gojenia ran pacjenta
  • Zmniejszenia bólu
  • Zmniejszenia widoczności blizn
  • Lepszych efektów po zabiegach
  • Zapobieganiu zwłóknieniom
  • Redukcji zwłóknienia blizn

Co ważne wyniki jej zastosowania zauważamy już po pierwszym zabiegu. Oczywiście ideałem byłoby zastosowanie całej serii zabiegów (w przypadku twarzy rekomendujemy 6 zabiegów, w odstępach co 2 dni). Natomiast już jeden zabieg, wykonany najlepiej dobę przed mezoterapią mikroigłową SkinPen Precision, spowoduje lepsze przyswojenie składników aktywnych, przygotuje skórę do szybszej rekonwalescencji i zmniejszy czas regeneracji, co oznacza szybsze ustąpienie zaczerwienień, brak obrzęków, zasinień, krwiaków (jeżeli skóra jest podatna na wystąpienie takich skutków ubocznych). Ponadto zastosowanie Indiby przed SkinPenem wywoła większą neokolagenezę oraz pogrubienie skóry, wzmocni odpowiedź biostymulacyjną czyli pobudzi zdolność regeneracyjną skóry. Zabieg Indiba trwa max 30 minut i polega na wykonywaniu ruchów cyrkulacyjnych zgodnie z kierunkiem drenażu limfatycznego.

Następnego dnia pacjent poddawany jest zabiegowi mezoterapii mikroigłowej urządzeniem firmy Crown Aesthetics SkinPen Precision. Dlaczego spośród wielu urządzeń dostępnych na rynku wybraliśmy właśnie ten? Przede wszystkim jest to pierwsze urządzenie do mikronakłuwania z certyfikatem FDA, CE I Health Canada, co tylko potwierdza jego bezpieczeństwo oraz skuteczność. Co więcej pracujemy na jednorazowych, sterylnych, opatentowanych kartridżach z wbudowaną technologią ruchu posuwisto – zwrotnego. Pen wyposażony jest w 14 cienkich igieł ze stali nierdzewnej, idealnie gładkich o jednakowej długości dzięki czemu zabieg przebiega bardzo płynnie bez uczucia „szarpania” skóry i nieprzyjemnego odczucia drgania urządzenia. To co jeszcze wyróżnia SkinPen na tle konkurencji to niezwykle precyzyjny miernik długości nakłucia (dokładność do ¼ mm) co pozwala na bezpieczne działanie urządzenia nawet w najwrażliwszych rejonach twarzy. Nieukrywany, że do wyboru SkinPena zachęciła nas również opinia lekarzy z kliniki Dr. Szczyta, którzy również wybrali to urządzenie do remodelowania skóry.

Działając urządzeniem SkinPen Precision poddajemy skórę trzem fazom przebudowy.

Faza 1 – wywołanie reakcji zapalnej

Nakłuwanie skóry uruchamia układ odpornościowy powodując zwiększenie przepływu krwi i rozpoczęcie naprawy poprzez tworzenie nowej tkanki

Faza 2 – proliferacja

Rana jest odbudowywana z nowymi komórkami ziarninującymi, które są częścią macierzy zewnątrzkomórkowej. Uruchamia się produkcja kolagenu i elastyny oraz rozwija się nowa sieć naczyń krwionośnych.

Faza 3 – przebudowa

Rana zostaje zastąpiona nowymi tkankami skórnymi i naczyniami krwionośnymi.

Sam zabieg mezoterapii jest bezbolesny, ze względu na zastosowanie kremu znieczulającego i krótki czas trwania procedury. Na obszar zabiegu nanoszę cienką warstwę preparatu Skinfuse Lift HG w celu ochrony skóry przed zadrapaniami spowodowanymi pracą pena. W trakcie zabiegu na powierzchni skóry powstają mikrokanaliki, które samoistnie zamykają się do 72 godzin po zabiegu. W celu jak najefektywniejszej pracy urządzenia zmieniam i dostosowuję głębokość nakłuć do rodzaju skóry i obszaru na którym pracuję. Dzięki precyzji urządzenia i jego wysokiej jakości w okresie 24 godzin skóra zwykle wraca do normy. W pozostałych przypadkach, gdy skóra jest wyjątkowo nadwrażliwa możemy ponownie wdrożyć zabieg Indiby Deep Care aby pomóc skórze w rekonwalescencji i przyśpieszeniu ustąpienia możliwego obrzęku.

Dzięki temu, że Indiba oraz SkinPen Precision to certyfikowane, medyczne urządzenia, możemy w pełni zaufać ich skuteczności, bezpieczeństwu oraz niezawodności, zwłaszcza gdy zostaje zastosowana terapia skojarzona z ich udziałem.

Serdecznie polecam wykonanie serii zabiegów, których efekty zachwycą osoby zmagające się z poważnymi problemami skórnymi oraz te, które chcą zadbać o jakość swojej skóry wykorzystując najbardziej profesjonalne urządzenia dostępne na rynku.

 

Kosmetolog

Kamila Bronikowska