Mateusz Dyląg – fizjoterapeuta.

Jestem absolwentem studiów magisterskich z fizjoterapii, w obszarze kształcenia w zakresie nauk medycznych, w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.

W swojej codziennej pracy z pacjentem, zwracam szczególną uwagę na zrozumienie funkcjonowania organizmu, jego fizjologii i anatomii. Cechuje mnie holistyczne podejście, które ma na celu leczenie dysfunkcji ludzkiego organizmu, rozumianego jako całość zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Moim nadrzędnym celem jest dotarcie do źródła bólu, a następnie wdrożenie odpowiedniej terapii, która ma za zadanie wyeliminowanie powracających dolegliwości, dlatego też swoim pacjentom oferuję kompleksową terapię manualną.

Skuteczna i efektywna pomoc pacjentowi, polega na przeprowadzeniu dokładnego wywiadu, w celu poznania jego dolegliwości i możliwości ruchowych. W ramach sesji fizjoterapeutycznej przeprowadzam badania fizykalne oraz testy diagnostyczne, które pomagają odnaleźć przyczynę bólu. Po przeprowadzeniu powyższych czynności stosuję odpowiednie techniki chwytu, nacisku, które mają na celu przywrócenie prawidłowego napięcia tkanek, aby zmniejszyć dyskomfort oraz w konsekwencji wyeliminować dolegliwości bólowe.