Jan Grab – magister fizjoterapii. Absolwent studiów magisterskich na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu. Fizjoterapeuta z zamiłowania i pasji, z nieustannym dążeniem do poszerzania swojej wiedzy na licznych szkoleniach i sympozjach, prowadzonych przez najwybitniejszych specjalistów z branży na całym świecie. Jego unikalne podejście do terapii, inspirowane osteopatią i „slowlife’em”, koncentruje się na traktowaniu pacjenta jako nierozerwalnej całości.


Kierując się w życiu mottem: „Let the body speak and let it guide you.”, uznaje za kluczowe wsłuchanie się w potrzeby ciała pacjenta, umożliwiające skoncentrowanie terapii tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Wierzy, że poprzez podążanie za sygnałami wysyłanymi przez ciało, zadawanie właściwych pytań i dostarczanie odpowiednich bodźców, możliwe jest osiągnięcie optymalnych wyników. Zawsze stara się łączyć profesjonalizm z głębokim zrozumieniem i szacunkiem dla indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

W czasie wolnym skupia się na pogłębianiu swojego duchowego życia, budowaniu więzi z rodziną oraz czerpaniu radości z dobrej książki lub muzyki.


Szkolenia i kursy:
– Barral Institute: Listenning Technique (LT1);
– Barral Institute: Visceral manipulation (moduł 1-5);
– Osteopatyczne podejście do zaburzeń psychosomatycznych;
– System przepony w ujęciu osteopatycznym;
– Mioplastyczny masaż twarzy.

Specjalizuje się w:
– terapia wisceralna;
– terapia psychosomatyczna;
– migrenowe bóle głowy;
– zrosty, zbliznowacenia;
– bóle kręgosłupa;
– bóle stawów obwodowych.