24.07.2022
 Indiba – technologia, która zadba o Naszą skórę, ciało i dobre samopoczucie

Coraz więcej słyszy się o INDIBIE, zarówno w aspekcie terapii w branży beauty, jak i fizjoterapii. Czy możesz nam wyjaśnić na czym polega jej fenomen?

INDIBA® to zaawansowana technologia oparta na Systemie Proionic® wykorzystująca fale radiowe o częstotliwości 448 kHz, której skuteczność jest potwierdzona klinicznie. Jest to zabieg bazujący nie tylko na działaniu termicznym, ale także regeneracji i biostymulacji oraz unikatowych efektach wynikających z zastosowania subtermii, czyli działaniu nie powodującego wzrostu temperatury w tkance. Efekty terapii INDIBA® to zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, detoksykacja tkanki, poprawa krążenia, przepływu krwi i metabolizmu oraz drenażu limfatycznego.
 

Większość urządzeń wykorzystywanych w kosmetologii ma sporo przeciwwskazań, jak ta kwestia wygląda w przypadku INDIBY? Kto może korzystać zabiegów?

Z zabiegu może skorzystać prawie każdy, nawet osoby z chorobami autoimmunologicznymi, nowotworowymi i posiadające metalowe implanty – do przeciwwskazań należy okres ciąży, zakrzepowe zapalenie żył i wszczepiony rozrusznik serca. INDIBA® Deep Care to zabiegi skierowane do osób, które chcą poprawić swój komfort życia, zadbać o skórę i ciało. W zależności od problemu, z którym przychodzą pacjenci zostaje dobrany odpowiedni protokół zabiegowy dzięki któremu możemy uzyskać jędrną, elastyczną skórę bez zmarszczek, wymodelować sylwetkę, zredukować tkankę tłuszczową, cellulit, blizny, rozstępy i przebarwienia, a także zadbać o skórę z dermatozami takimi jak łuszczyca, łysienie plackowate, atopowe zapalenie skóry, egzema, trądzik.

 

Rzeczywiście wykluczeń jest niewiele, dlatego od razu nasuwa mi się stwierdzenie, że technologia INDIBA jest bezpieczna i nie powoduje negatywnych skutków ubocznych. Czy potwierdzasz to stwierdzenie?

Tak, jest to jedna z najbezpieczniejszych opcji wśród zabiegów kosmetologicznych na ciało i twarz – jest nieinwazyjnym, całkowicie bezbolesnym zabiegiem, po którym można wrócić do codziennych zajęć i aktywności fizycznej. 

 

Ze względu na fakt, że technologia INDIBA to nowość na sądeckim rynku i niewiele osób wie jak wygląda zabieg, czy mogłabyś opisać nam przebieg terapii? 

Oczywiście, tym bardziej że jest to niezwykle relaksujące i przyjemne doświadczenie, przypominające masaż, a przy tym poprawiające nasze samopoczucie. Pacjentki bardzo często martwią się, że jest to następna propozycja modelowania sylwetki, czy też ujędrniania skóry, która wiąże się z nieprzyjemnymi odczuciami lub też bólem. Na szczęście oprócz skuteczności INDIBA charakteryzuje się bezbolesnością. Pojedynczy zabieg trwa ok 30-45 minut w zależności od partii, która poddawana jest terapii oraz protokołu dobranego do potrzeb pacjenta.

W jakim odstępie czasu należy wykonywać zabiegi?

Zabiegi należy wykonywać co 2 lub 3 dni, dzięki czemu finalny efekt jest najbardziej satysfakcjonujący.  Pierwszych widocznych rezultatów można się spodziewać już po 1 zabiegu, jednak należy pamiętać, że zabiegi tego typu wykonuje się w serii. Seria to 6 zabiegów na twarz lub min. 12 zabiegów na ciało. Czasami jest konieczność wykonania kolejnej serii. Jednak jest to kwestia indywidualna dla każdego pacjenta. Podczas konsultacji u kosmetologa przeprowadzającego terapię dobierane są parametry oraz ilość zabiegów potrzebnych do otrzymania zadawalającego efektu. Co ważne dla utrzymania efektu 3 miesiące po zakończeniu terapii warto przeprowadzać zabiegi przypominające raz w miesiącu lub serię raz w roku.

Stosując się do wszystkich zaleceń, jakie efekty możemy uzyskać?

Modelując sylwetkę jesteśmy w stanie poprawić jędrność i elastyczność skóry, unieść pośladki, wyszczuplić talię i brzuch, zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulit czy też pozbyć się tzw. “pelikanów” w obrębie ramion. Technologia INDIBA® pozwala także na redukcję zmarszczek, drugiego podbródka, poprawę owalu twarzy. Ponad, to urządzenie może być zastosowane do terapii skóry głowy i włosów, terapii blizny oraz bólu, jak i wellness. Przy dermatozach jesteśmy w stanie zniwelować ich objawy i pobudzić skórę do regeneracji, tak aby pacjent mógł poczuć się komfortowo ze swoją skórą.

Wcześniej rozmawiałyśmy o bezinwazyjności INDIBY, czy to oznacza, że terapię można łączyć z innymi zabiegami? 

Oczywiście, zabiegi INDIBA® możemy wykonywać jako odrębny zabieg lub też jako przygotowanie (bądź procedurę po zabiegową) do innych bardziej inwazyjnych z obszaru medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej. Skóra wcześniej przygotowana do zabiegów z użyciem wypełniaczy, toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego, lasera frakcyjnego, mezoterapii, mezoterapii mikroigłowej, IPL, wypełniaczy autologicznych, stymulatorów tkankowych bądź też zabiegów operacyjnych (blefaroplastyka, rhinoplastyka, facelifting, abdominoplastyka, liposukcja itp.) lepiej kontroluje stany zapalne, obrzęki, krwiaki i ból. Wzmocniona zostaje odpowiedź biostymulacyjna, zwiększone zagęszczenie tkanki i zmniejszona dyspersja produktu użytego podczas zabiegu. Wdrożona terapia INDIBA® zapobiega i zmniejsza zwłóknienie tkanki. To także lepsza dystrybucja i asymilacja produktu, zmniejszone ryzyko wystąpienia powikłań czy też przyspieszony proces regeneracji.  Już po 24h od terapii INDIBA® można wykonywać inne zabiegi z medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej.

Jak wygląda rekonwalescencja i czy w ogóle jest wymagana?

Jak już wiadomo, INDIBA® to zabiegi bezbolesne i nieinwazyjne, dlatego też nie jest potrzebna rekonwalescencja. Można od razu wrócić do swoich obowiązków, a widząc efekty zabiegów poczuć się lepiej w swojej skórze.

W jaki sposób trzeba się przygotować do zabiegu?

Nawodnienie organizmu odgrywa istotną rolę w procesie regeneracji komórek przy zastosowaniu technologii INDIBA® ważne jest picie wody przed i po zabiegu. Natomiast do samego wykonania zabiegu potrzebne jest tylko i wyłącznie dobre nastawienie 😊