17.07.2023
Dlaczego kondycja w sportach walki jest tak ważna?

👉 Każdy, kto trenuje sporty walki, wie, jak ważna jest w tym sporcie kondycja fizyczna. Aby móc rywalizować przez kilka kolejnych rund bez zadyszki, zawodnicy muszą wykonać odpowiedni trening fizyczny.
🏋‍♂ Sporty walki wymagają nie tylko treningu siłowego i technicznego, ale także ćwiczeń sprawności fizycznej i gibkości. Dlatego warto upewnić się, że Twój program treningowy obejmuje również ćwiczenia o wysokiej intensywności, które pomogą poprawić Twój poziom sprawności.
🤸‍♂ Najlepszą formą ćwiczeń jest trening interwałowy, który buduje wytrzymałość beztlenową. W trakcie treningu zalecane są 10-20 sekundowe przerwy, ponieważ zapewniają one warunki zbliżone do tych powszechnie spotykanych na ringu bokserskim.
🚴‍♂ Bieganie, skakanie na skakance czy jazda na rowerze też świetnie wzmacniają sylwetkę i poprawiają kondycję.
☝️ Przygotowania kondycyjne najlepiej zacząć jak najwcześniej. Jeżeli jednak nie masz dużo czasu, pamiętaj, że minimum jakie potrzebujesz przed przystąpieniem do walki to miesiąc.
🍎 Zadbaj również o prawidłową regenerację. Nie zapominaj o odpoczynku, odpowiedniej ilości snu oraz właściwej diecie i nawodnieniu.