22.08.2023
Zdrowie i estetyka po operacjach plastycznych: biostymulacyjny efekt technologii INDIBA®

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele możliwości poprawy wyglądu, a także odzyskania pewności siebie po różnego rodzaju zabiegach. Jednak operacja to jedynie jeden etap procesu. Kluczowym jest właściwe przygotowanie przed zabiegiem oraz proces regeneracji i rekonwalescencji po nim.

Technologia INDIBA®, wykorzystując  na poziomie komórkowym jest jednym z tych rozwiązań, które dają realne korzyści pacjentom.

Jako terapeuta obserwujący jej efekty, dostrzegam przede wszystkim poprawę jakości skóry. Wspieranie produkcji kolagenu sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Ma to nie tylko znaczenie w procesie gojenia po operacji, ale również w kontekście estetycznym, wpływając na lepszy wygląd np. piersi po rekonstrukcji.

Dlaczego warto stosować biostymulację? Po pierwsze, zwiększa ona powodzenie operacji, zmniejszając ryzyko komplikacji. W sytuacjach, gdy po operacji pojawiają się komplikacje, biostymulacja przyspiesza regenerację, co jest niezmiernie ważne dla pacjentów. W dzisiejszych czasach ma to specjalny wydźwięk, gdyż tak często jesteśmy oceniani przez innych. Wygląd zewnętrzny wpływa na naszą samoocenę i pewność siebie, a przez to na jakość życia. Dążenie do osiągnięcia pełni naszego potencjału oraz chęć życia w zdrowiu fizycznym i emocjonalnym to wartości, które są nam bliskie, a technologia INDIBA®, stanowi most łączący te wartości.

Podsumowując, ważne jest, aby odpowiednio przygotować ciało do tego typu zabiegów ze względu na ich dość dużą ingerencję w homeostazę organizmu. Należy również liczyć się z odpowiednio długą rekonwalescencją. Warto zwrócić uwagę na biostymulację i regenerację komórek przed i po zabiegu. Celem tych działań jest jak najlepsze przygotowanie ciała oraz skóry do zabiegu, tak aby była jak najmniej narażona na opuchnięcia, obrzęki czy siniaki.